Sevgi ile huzur...
 
AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 ACEMİLER İÇİN EĞİTİM

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 35
Kayıt tarihi : 22/07/08

MesajKonu: ACEMİLER İÇİN EĞİTİM   C.tesi Ağus. 02, 2008 9:49 am

1.BÖLÜM (ACEMİLER İÇİN):

KLAN SAVAŞLARINDA VAROLAN VEYA ÜRETİLEBİLECEK BİNALAR VE İŞLEVLERİ :

Merkez Bina : Merkez Bina sayesinde, yeni binalar inşa edebilir veya varolan binalarınızı geliştirebilirsiniz. Merkez Binanızı geliştirmeniz halinde, diğer binalarınızın inşa hızları artmaktadır. İleri kademelerde bina yıkabilme isteğiniz için 'Merkez Bina'nızın 15. kademeyi geçmiş olması gerekmektedir.

Kışla : Kışlanız, asker üretim merkezinizdir. Kışlanızı geliştireceğiniz her kademede, asker üretiminizi hızlandırabilirsiniz. Kışlada ‘Mızrakçılar’ı, ‘Kılıç Ustaları’ını ve ‘Baltacı’ olmak üzere 3 çeşit askeri birim üretebilirsiniz.

At Çiftliği : Atlı asker üretim merkezidir. At çiftliğinizin geliştirdiğiniz her kademesinde üretiminiz daha hızlı sonuçlanacaktır. At çiftliğinde ‘Casus’, ‘Hafif Atlı’ ve ‘Ağır Atlı’ olmak üzere 3 çeşit atlı askeri birim üretebilirsiniz.

Atölye : Atölyede mancınık ve şahmerdan üretebilirsiniz. Atölyenizi geliştireceğiniz her kademede, üretiminizi hızlandırabilirsiniz.

Akademi : Akademi sayesinde ‘Misyoner’ üretebilirsiniz. Misyonerler ile de köy alabilirsiniz. (Akademi en son 3. kademeye kadar çıkar ve bir köyün akademisi ile en fazla 3 misyoner üretebilir ve en fazla 3 köy alabilirsiniz. Daha fazla misyoner üretimi için alınan köylerde akademi kurmanız gerekir.)

Demirci Atölyesi : Demirci Atölyesinde askeri birimleri araştırabilir, varolan askeri birimlerinizi geliştirebilirsiniz. Demirci Atölyesini geliştirmeniz, araştırma sürelerinizi kısaltır ve daha yüksek seviyedeki askeri birimlerini geliştirmenizi sağlar. Yapabileceğiniz araştırma sayınız sınırlıdır. Araştırmalarınızı isterseniz geri alabilirsiniz, ancak geri aldığınız araştırmaların ücretlerini geri alamazsınız. Yapılabilecek toplam araştırmaların sayısı ne yazık ki kısıtlıdır. Bu araştırmaların her birine teknoloji diye isim verilmiştir. Maksimum araştırma sayısı 15’tir. Bunun anlamı tüm askeri birimlerin aynı anda maksimum seviyede geliştirilmiş olamayacağıdır. Köyünüzün kullanım amacına göre teknoloji araştırmalarınızı düzenlemeniz gerekir. Ancak istenmeyen teknolojiler veya kademeleri iptal edilebilinir. Ancak araştırmak için harcadığınız bedel geri ödenmez.

Komuta Merkezi : Komuta merkezinde birliklerinizi yönetebilir, verdiğiniz emirleri denetleyebilir, ordularınızın destek vermişseniz nerede bulunduğunu ve hakkında bilgi alabilir ve simülatörü kullanabilirsiniz. (Simülatör : Size gelen saldırılarda veya sizin yapacağınız saldırılarda nasıl bir sonuç alınacağı hakkında deneme yapabileceğiniz hesaplama bölümüdür.)

Heykel : ‘Paladin’ üretebileceğiniz birimdir. Heykelde köylüler ‘Paladin’e saygılarını sunarlar. Eğer Paladin’iniz ölürse savaşçılarından birini yeni ‘Paladin’ olarak atayabilirsiniz. Heykelden birde ‘Silah Ambarı’nı kontrol edebilir, Paladin’in bulmuş olduğu ‘Cisim’leri seçebilir veya kontrol edebilirsiniz.


Market : Başka oyuncuların köyleriyle malzeme takasında bulunabileceğiniz veya kendi köylerinize ganimet gönderebileceğiniz birimdir. Market kademelerinin artması ‘Tüccar’ sayınızı arttırır. Tüccar sayısının artması ise daha fazla ganimet aktarımı sağlar. (1 tüccar en fazla 1000 ganimet taşıyabilir. Çeşidi önemli değil).

Oduncu Kampı : Oduncu kampı, köyünüzün dışında, ormanda kurulmuştur. Oduncularınız orada asker, silah ve bina yapımında kullanmanız için odun keserler. Oduncu kampınızı geliştireceğiniz her kademe, oduncularınızın kestikleri odun miktarının süresini kısaltır. Yani odun üretimiz hızlanmış olur.

Kil Ocağı : Kil ocağında işçileriniz kil çıkarırlar. Kil, bina üretimi ve teknoloji araştırmaları yapılmasında büyük rol oynamaktadır. Ayrıca asker üretiminde de kilin rolü vardır. Kil ocağını geliştireceğiniz her kademe, işçilerinizin birim süre başına çıkardıkları kil miktarının artmasını sağlar.

Demir Madeni : Demir madeninde, işçileriniz üretimlerinizde kullanacağınız demiri çıkarırlar. Demir savaş ile ilgili üretimlerinizde büyük öneme sahiptir. Demir madeninizi geliştireceğiniz her kademe, işçilerinizin birim süre başına çıkardıkları demir miktarının artmasını sağlar.

Çiftlik : Çiftliğiniz, askerlerinize ve işçilerinize yiyecek sağlar. Geliştireceğiniz her kademe ile, çiftliğiniz daha çok işçi barındırabilir, asker üretebilir ve yiyecek sağlayabilir konuma gelecektir. Çiftliğin zamanında yükseltilmemesi yeni bina gelişimlerini ve asker üretimini engeller. Bu yüzden çiftlik popülasyonunuz dolmadan yeni kademe basılmalıdır. Ancak Çiftlik maksimum seviyeye geldiğinde köyün popülasyon kapasitesi dolmuş olur ve daha fazla popülasyon kullanılmaz hale gelir. Çiftliğin en yüksek kademesi 30. kademedir. Son kademede köyün kullanılabilir popülasyon sayısı 22774’tür. (Not: Bazı bazı ‘bonus’ köyleri fazladan 10% çiftlik kapasitesi sağlayabilir. Ancak hr gördüğünüz bonus köyü bu özelliği taşıyor demek değildir).

Depo : Depo sayesinde, köyünüzde üretilen kaynakları (odun, kil, demir) saklayabilirsiniz. Her gelişim kademesi ile depo binasının saklama kapasitesi artar. Düşük seviyelerdeki depo kademelerinde kaynaklar kullanılmadığında depo dolabilir. Böyle durumlarda üretilen tüm kaynaklar kullanılamaz hale gelir. Yani üretimler boşa gitmiş olur. Aynı durum kaynak transferlerinde de geçerlidir. Depo kapasitesini dolduracak kaynak transferlerinde kapasite sütü tüm kaynaklar kullanılamaz duruma gelir. Maksimum depo kapasitesi 404.807’dir. (Not: Bunun anlamı en fazla 404.807 odun, 404.807 kil ve 404.807 demir deponuzda saklayabilirsiniz demektir)


Gizli Depo : Depo kapasitenizin bir kısmının gizli bölümüdür. Gizli deponuzun kademesi maksimum 10. kademeye kadar çıkarılabilir. 10. Kademe gizli depoda her kaynaktan 1500 birim gizlenebilir. Gizli depo sayesinde gelen saldırılardan gizli depo kapasitesi kadarını kaçırabilirsiniz veya casus raporlarında bu kapasite kadar kaynak kısmını size casus gönderen kişinin görmemesini sağlayabilirsiniz.

Duvar : Duvar sayesinde düşman saldırılarından kısmen korunursunuz. Duvar, köy savunmanızı ve birliklerinizin savunmasını arttırır. Duvar maksimum 20. kademeye çıkarılabilir. 20. kademe duvar sayesinde 1020 Merkez savunma 107% Savunma bonusu ile ek koruma sağlamış olursunuz…

Eğitimin devamı da gelecek...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://darkmiracle.hareketforum.net
 
ACEMİLER İÇİN EĞİTİM
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
MiRACLE :: Oyunlar-
Buraya geçin: