MiRACLE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sevgi ile huzur...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rock n Roll

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Rock n Roll Empty
MesajKonu: Rock n Roll   Rock n Roll I_icon_minitimeSalı Tem. 22, 2008 5:05 pm

”Rock & roll salgın bir hastalıktır.”
The New York Times, 1956

“Rock bu ölü ve ruhsuz evreni canlandırmak için ve büyüsünü geri getirmek için çıktı ortaya.”
William S. Burroughs, yazar, 1975

“Rock & roll beladan başka bir şey değil !”
George Will, politikacı, 1985

“Dünyada neler olup bittiğini anlayabilmek için rock & roll’a kulak vermeliyiz.”
Ralph J. Gleason, eleştirmen, 1967

“Rock & roll’u seviyoruuum.”
John Lennon

“Eskiden bir numara olup artık tamamen unutulmuş bir sürü insan var. Şimdi ya hapisteler, ya çöpleri karıştırıyorlar ya da bir yerlerde anneler ile yaşıyorlar. Bu işteyseniz, asla güvende değilsiniz.”
REM, Mike Mills

“İlk başladığında bir-iki plak yaparsın ve plak şirketine borçlu olursun. Sonra eğer üçüncü plağın biraz para yaparsa borcunu ödemeye başlarsın ve eğer şanslıysan bir yıl yaşayacak kadar para geçer eline. Daha sonra grup büyür, organizasyonlarını genişletmek zorunda kalırsın, daha profesyonel gösteriler yaparsın ama yeni borçlar demektir bu. Asla bitmez. Bu ilk beş yıl boyunca kesinlikle, işsizlik yardımı alanlardan daha iyi durumda değilsindir.”
Söz Rock’n’Roll’unAdam Clayton, U2

“İki akorun nasıl çalınacağını öğrenin ve üçüncüyü öğrenmeden önce kendinize iyi bir avukat tutun.”
Tony Iommi, Black Sabbath

“Eğlence ve yemek sanayilerinin durgunluk ve gerileme sıralarında bile batmayacak tek iş kolları olduğu söylenir. Ben her ikisini de yaptım ve rock yıldızı olmak isteyenlere şunu söyleyebilirim, eğer tutmazsa aşçı olun.”
Chris Cornell, Soundgarden

“Menajerlerimiz bizi keşfettiler , bizi etkilediler ve tüm paramızı çaldılar! Onlara 60 bin dolarımı kaptırdım.. Yasal bir şekilde soydular bizi.”
Neil Young

“Birisi bana ‘Beatles tamamen anti-materyalistti’ dedi. Bu koca bir mit. John ve ben birlikte oturur, ‘Hadi bir tane de yüzme havuzu besteleyelim’ derdik."
Paul McCartney

“Müzik hakkında hiçbir fikrim yok. Zaten böyle bir zorunluluğum da yok.”
Elvis Presley

“Bir şeyleri veya birilerini önemsemeye başladın mı bu iş bitmiş demektir.”
Marianne Faithfull

“Bence rock & roll hakkında konuşacak müthiş bir potansiyele sahip. Sinemanın yapamadığı şeyleri yapabilir, çünkü işin özü burada.”
Lou Reed

“Rock & roll benim hayatımı değiştirdi. Benim için tutunacak bir dal oldu. Hiçbir şeyim yoktu. Ama rock & roll bana kendime ait bir şeyler verdi, beni ben yaptı.”
Bruce Springsteen

Söz Rock’n’Roll’un“Rock & roll biraz Las Vegas’a benziyor, erkekler kız kardeşlerinin elbiselerini giyiyorlar, asi ve kızgın görünmeye çalışıyorlar. Ama gerçekte hiçbir şey için kızgın değiller.”
Sting

“Rock & roll her şeyi içine alan bir şey. Zihninizde resimler yaparsınız, bunları sözlere dökersiniz ve müzik sözleri taşır, tıpkı büyük canlı bir kayık gibi.”
John Lennon

“Rock çok eğlenceli. Bütün eklemlerinizi dolduran ve harekete geçiren bir eğlence.”
Jimi Hendrix

“Her kuşak insan neslinin vahşiliğini bildiğini söyler ve geçmişle bağını koparmak ister. Şimdiki gençler de asla bizimle aynı şeyi hissetmiyorlar. İlerde onlar kendi özel seslerini yaratacaklar. Rock & roll da aslında Kore Savaşı’nın ardından genç neslin fiziksel temizlenmesiymiş gibi geliyor bana.”
Jim Morrison

“İngiltere ve Amerika dışındaki birçok ülkede güçlü aile bağları vardır, o yüzden çok yoğun bir gruplaşma, kaynaşma arzusu yoktur o ülkelerde. Ama Amerika ve İngiltere’nin çok ihtiyacı var, hatta belki Almanya’nın da. Rock aile bağları kopuk ülkelerin özlediği aile hayatının yerini tutuyor, bir tür birlik, beraberlik duygusu veriyor.”
David Bowie

“Rock & roll’un ruhundan çok etkilendim. Bunu eleştiren insanlar ancak yüzeysel olarak hissedenlerdir. Kalplerinde ve ruhlarında hissetmezler.” Johnny Cash

“Dünya yüzündeki her şeyden kopmuş suçlu tiplerin savaş müziği."
Frank Sinatra
Söz Rock’n’Roll’unRock yıldızları korkunç insanlar. Sokak çöpçülüğü veya bakkallık çok daha onurlu meslekler.”
Michael Huthence, INXS

“Taşrayı sevmem. Yiyecek ve temiz giyecek bulamazsınız.”
Mick Jagger

“Beste yapmak kesinlikle dünyadaki en büyük tatmin. Hiçbir şey bir beste yapıp onun dünyanın en iyisi olduğunu düşünmek kadar heyecan verici olamaz. Diğer arkadaşlarını çağırır ve onlara dünyanın en iyi bestesini yaptığını söylersin ve gösterirsin.”
Joey Ramone, The Ramones

“Şarkılar kaydedilip ambalajlandı mı artık birilerinin eğlencesine sunulmuştur ve artık sizin değildirler.”
Robert Smith, The Cure

“Bir taksi tutarsın ve onu istediği yere gitmesi için serbest bırakırsın. Sonra gördüklerini not etmeye başlarsın: Kuru temizleyiciler, terziler, elektrik tesisatçıları, simsarlar, satıcılar, emlakçılar… Sadece gördüklerinin listesini yaparsın. Ve bu sana kendine ait bir yön verir. Şöyle dersin; ‘Bir şarkı yazacağım ve bu şarkının içinde tüm bu kelimeleri kullanacağım.’ ”
Tom Waits

“Gitarları kırmaya alışmıştım çünkü yeterince verim alamaz ve sinirlenirdim. Ama şimdi iyi aletlerle çalışıyoruz ve onları kırmak istemiyorum."
Kurt Cobain, Nirvana

Söz Rock’n’Roll’un“Howlin’ Wolf bence en iyi sanatçılardan biri, çünkü gösteri sırasında tek bir parmağını bile oynatmıyor. Sürekli zıplayan tipleri sevmiyorum. Elvis hareketliydi, ama zıplamıyordu, son derece zarif hareketlerle dans ediyordu. Mick Jagger’ı da seviyorum. Ama bu yaşta bu kadar zıplaması hiç hoş değil.”
Bob Dylan

“İnsanların duvarında yüzümün resmi var. Televizyonu açıyorsunuz kafam orada duruyor. Bu sinir bozucu.”
Mark White, Spin Doctors

“Her an rock yıldızı olabilirim. Bu çok komik. Daha yakın ve olası hale geldikçe rock yıldızı olmak tüm anlamını yitiriyor. Fakat her ne ifade ederse etsin ben hazırım.”
Janis Joplin (yıldız olmadan önce annesine yazdığı mektuptan)

“Postacı bir fotoğraf ister. Taksi şoförü bir resim ister. Garson el sıkışmak ister. Herkes sizden bir parça ister.”
John Lennon

Söz Rock’n’Roll’un“Sokaklarda yürüyüp 30 bin tane kopyamı görmeyi sevmiyorum.”
John Rotten

“İnsanların şarkılarımda ne anlatmak istediğimi sormalarından nefret ediyorum. Öte yandan ‘Rock dünyasında bir kadın olarak ne hissediyorsun?’ sorusundan da nefret ediyorum."
Sinead O’Connor

“Bir Bob Dylan şarkısını yıllarca seversin, sonra bir röportajını okursun, der ki ‘O parça sokakta ölü yatan bir köpek hakkındaydı’. Sen de ‘Ne? Bu parça tam 3 yıl boyunca hayata bakışımı belirledi. Bunun sokaktaki ölü bir köpek hakkında olduğunu nasıl söylersin?’ diye düşünerek kahrolursun.”
Michael Stipe, REM

“Bir sürü aşk şarkısı var. Eğer şarkılar dinleyenler üzerinde o kadar etkili olsaydı hepimizin birbirimizi sevmesi gerekirdi.”
Frank Zappa

“Elvis tek favorim. Her şey onunla başladı ve bitti.”
Bruce Springsteen

Söz Rock’n’Roll’un

“Soru: Eski blues’cularla yenileri arasındaki fark nedir? Yanıt: Elektrik.”
Jimi Hendrix (Bir röportajından)

“Düşmüş bir oyuncu, düşmüş bir müzisyen ve düşmüş bir yazar için mükemmel bir eleştirmen olmaktan daha iyi bir meslek düşünemiyorum.”
Sting

“Bu katıksız bir kaçış. Tıpkı sinemaya gitmek gibi. İnsanlar bir süre kaçmalıdır, sonra sorunlarına geri dönerler. Şarkıların işlevi onları dinlemek, keyif almak ve kullanılmış mendil gibi atmak, hepsi bu. Herhangi bir mesaj iletme gibi bir derdim yok, sadece vakit geçirmek önemli.”
Freddy Mercury, Queen
https://darkmiracle.hareketforum.net

Rock n Roll
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-